سلام
به درخواست نویسنده

وبلاگ نون والقلم یه بار تو عمرمون خواستیم وارد یه پویش بشیم عین متن این پویش رو براتون کپی میکنم:

" هر سال، بیان برترین وبلاگها رو انتخاب میکنه اما همه میدونید ملاک بیان برای برترین ها، کیفیت و محتوا نیست. و واقعا هم یه کارگزار در زمینه فکری و فرهنگی نمیتونه نمره به محتوا و کیفیت زیر مجموعه اش بده بلکه نمره به کیفیت و محتوا رو باید کاربرا و نویسنده های بیان بدن.
در واقع معتقدم بیان کار درستی میکنه که وارد نمره دهی به محتواها نمیشه. یا وارد نمره دهی به میزان تاثیرگزاری وبلاگ ها نمیشه. چون اون نمیتونه قضاوت کنه. قاضی در این باب خود کاربرا هستن.
و این خلاء خیلی هویداست که هیچ آماری از وبلاگهای موثر و مفید و با محتوا نداریم. کاری به جهت محتواها هم ندارم. جهتش اصلا خلاف جهت ارزش های دین باشه. اما بشناسیمش. کسی که میتونه خلاف جهت دین و ارزشهای دینی مطلب بنویسه و اثر بذاره چرا ما نشناسیمش؟. اتفاقا خیلی عالیه اگر بشناسیمش.
اما آماری وجود نداره.

من پیشنهاد میدم این پویش رو خود کاربران بیان راه اندازی بکنن. 
به این صورت هر نفر کاربر بیان که وبلاگ داره یه تعداد محدودی وبلاگ رو معرفی بکنه که از نظر این کاربر اون وبلاگ معرفی شده دو ویژگی رو حتما دارا باشه:

1_ محتوای با کیفیت در مطالب و پاسخگویی به نظرات

2_ تاثیرگزاری بر روی مخاطبان

بحث محتوای نافذ و با کیفیت به تنهایی کافی نیست. مثلا اینکه کسی از یه کتاب خیلی خوب مطلبی رو کپی بکنه بعد در مقام پاسخگویی ضعیف عمل کنه. اون محتوا رو هم هدر داده. برای همین مسئله تاثیر گزاری رو  به عنوان مولفه دوم مطرح کردم چون در مولفه دوم بحث پاسخگویی و تعامل درست با مخاطب هم از مومات میشه. یعنی اخلاق شما و منش شما نمود پیدا میکنه.

الان یک ماه مونده تا آخر سال، فرصت کافی رو داریم برای راه انداختن این پویش. برنامه پیشنهادی من اینه که هر کسی یه تعداد محدودی (حد خاصی مشخص نمیکنم. ممکنه کسی یه وبلاگ با این ویژگی ها بشناسه یکی ده تا) وبلاگ که هم با محتوای مناسب مینویسن  هم موثر عمل میکنن و تاثیر گذار هستن رو نام ببره و لینک بده و یکی دو جمله در مورد وبلاگ مد نظرش شرح بنویسه. وصفش کنه.
و در پایان هم از تعدادی از دوستان و مخاطبانش دعوت کنه تا در این پویش شرکت کنن. 
اگر تعداد کسانی که در این پویش شرکت کردن به بیش از 50 نفر برسه ما میتونیم نتیجه آماری ارائه بدیم که موثرترین وبلاگها و با کیفیت ترین وبلاگها از نظر کاربران بیان کدوم وبلاگها هستن. طبیعتا هر چقدر مشارکت بیشتر باشه آمار ارائه شده موثق تره.

و هدف اینه که وبلاگهای خوب و دغدغه مند شناخته بشن. چون این فضا هم یک معبر مجازی هست و در تولید محتوا سهمی داره. چرا خودمون برای ارتقائش تلاش نکنیم؟ "

البته خود من هم چند تا وبلاگ که محتوای با کیفیت و موثری دارن رو دنبال میکنم و مطلوبن که در ادامه به استحضار دوستان میرسونم، این پست تا مدتی به عنوان پست ثابت در ابتدای وبلاگ جا داره و بعد از حصول نتیجه برش میدارم، دوستان خوشحال میشم به هر تعدادی که علاقه مندن و میپسندن وبلاگ هایی رو معرفی کنن و یه شرح مختصری هم بدن، خود بنده هم در پایان وبلاگ های اینچنین رو معرفی خواهم کرد:

+ هر چند من به شدت علاقه مندم وبلاگ های با محتوای دری وری، نویسنده های بی شخصیت و مزخرف، نوشته های خرافی و دوزاری رو معرفی کنم که اگه شد این کار و خواهم کرد، حالا دوستان هم میتونن این کار و بکنن.

++ در خصوص سایر پست ها همچنان نظر دهی و مشارکت فعاله و ممکنه بعد از این پست هم مطالبی منتشر بشه ولی خب فعلا این پست ثابته.

+ کلا از این قرتی بازیا و پویش بازی وچالش بازیا خوشم نمیادا ولی خب این پویش رو بد ندیدم، ممکنه چیزهایی رو بهمون اضافه کنه و یادمون بده که نمیدونستیم.

لیست مورد نظر من که به مرور تکمیل میشه:

1-

حقیقت روشن :  بزرگواری که اولا نوشته هاشون به شدت مستند و متقنه، به شدت به نکات ظریف و واقعی ای اشاره میکنه، به شدت ارزش چندین بار خوندن داره، نویسنده با سواد و با اطلاعی که میشه به عنوان رفرنس ازش استفاده کرد.

2-

تفکرات یک آرمان : نوشته هاش بوی دغدغه و درد داره، خیلی دوسش دارم چون همیشه از واقعیت های تلخی میگه که یه وقتایی بهشون عادت کردیم، اشارات ظریفی داره که قابل تامله

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها