با سلام و عرض ادب و ارادت خدمت همه دوستان

امروز مایلم راجع به موضوعی صحبت کنم و نظر شخصیم رودر این باره عرض کنم، قطعا ممکنه این نظر کامل و جامع نباشه ولی به نظرم خیلی بیراه و بیربط نیست:

لاتای قدیمی و چاقو کش ها ی حرفه ای، بلد بودن چطوری تیزی بکشن، من بارها دیدم مدل دست گرفتن چاقوی چاقو کشا با چاقو دست گرفتن افراد عادی خیلی فرق داره، نکته خیلی مهمی که وجود داره آدمای عادی وقتی چاقو میکشن چاقو رو تا ته تو شکم طرف فرو میکنن و عمدتا تو چاقوکشی های آدمای عادی منجر به قتل زیاد دیده شده ولی چاقو کشا چاقو رو از نوک ش میگیرن و فقط در حد خط وخش انداختن به سمت طرف میبرن، حتی بیشتر برای ایجاد رعب و وحشته حتی قمه کش های حرفه ای هم میدونن قمه رو کجا و چطوری بزنن که طرف ناکار نشه و فقط حساب کار دستش بیاد تا جلوی این لاتا گنده لاتی نکنه.

اینو داشته باشین، چند روز پیش تو بندر

فجیره امارات، که کمی بعد از تنگه هرمزه به سمت دریای عمان چند تا کشتی نفتی در حد یه سوراخ کوچولو آصیب میبینن به حدی که حتی تو خبرهای اولیه اثری از خرابی و توشون نمیشه دید، بعد فرداش چند تا پهباد فسقلی که عملا قدرت تخریب خیلی کمی دارن، میرن تأسیسات آرامکو بزرگترین شرکت نفتی دنبا رو یه کوچولو تخریب میکنن، ارزش خرابی ها واقعا خیلی ناچیزه ولی خیلی نکات جالبی توش هست.

اولا" همیشه میگفتن ایران اگه مجبور بشه تنگه استراتزیک هرمز رو میبنده، در حالی که الان بندره فجیره که چند ده مایل از اون تنگه دور تره و به سمت آب های آزاده و عملا در حیطه نفوذ احتمالی ایران نیست مورد حمله قرار گرفته، از طرفی تاسیسات نفتی عربستان تو دریای احمر که ظاهرا خارج از دسترس ایرانه مورد حمله قرار گرفته و این یعنی حوزه نفوذ و همون تیزی کشیدن که حساب کار دست لات بازی های اینا بیاد.

این ها رو باید با این اطلاعات بدونیم عربستان و امارات رسما اعلام کرده بودن، کاهش احتمالی صادرات نفت ایران رو جبران خواهند کرد، امریکا دو تا ناو وسامانه پاتریوت و دو تا بمب افکن بزرگش رو آورده بود تو منطقه و همه این تحرکات برای تهدید بود .

البته من یه رویکرد دیگه هم به این موضوع دارم که عملا ایران با این دو تا تیزی کشی ش تو زمین بازی امریکا ظاهر شده، و امریکا از این لشکر کشی قصد چاپیدن عرب های منطقه رو داره که عملا هم به نظرم به منظورش رسیده ولی خب ایران چاره ای نداشت که این کار رو بکنه . رو بازی کردن ایران تو این زمین بیشتر به نفع امریکاست و ضرر ایران، و فعلا مجبوره عملیات ایذایی اینچنینی داشته باشه که کمی فشارها رو رو خودش کمتر کنه و جایگاه خودش رو تثبیت!

+ جماعت میدونه کی نرمش قهرمانانه کنه، کی خمش کنه، کی فرو کنه . خوشم میاد از زرنگیشون! رو خر مراد که سوار باشن عمرا" پیاده شن!

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها